HOT MATCH: Σαντχάουζεν – Σαν Πάουλι

sandΠαρουσιάζει μια σταθερότητα η Σαντχάουζεν τον τελευταίο ένα μήνα, κατά τον οποίο έχει 2 νίκες, 3 ισοπαλίες και 1 ήττα, η οποία ήρθε με 2-1 από την πρωτοπόρο Μπραουνσβάιγκ. Δυνατή στην έδρα της, στα 3 τελευταία παιχνίδια έχει 2 νίκες και μια ισοπαλία με τη 2η Χαϊντενχάιμ, ενώ δε δέχθηκε γκολ σε κανένα από αυτά. Την προηγούμενη αγωνιστική πήρε σημαντικό βαθμό στη δύσκολη έδρα της Μπόχουμ, ενώ θα μπορούσε κάλλιστα να έχει πάρει τους 3 βαθμούς της νίκης καθώς προηγήθηκε με 0-2 στο πρώτο ημίχρονο, αλλά δέχθηκε την ισοφάριση στο τελικό 2-2 στην επανάληψη.

Κατήφεια και προβληματισμός στη Σαν Πάουλι του γνώριμού μας Λίνεν, αφού η ομάδα βρίσκεται σε ισοβαθμία με τη Μπίλεφελντ στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με μόλις 5 βαθμούς μετά από 9 αγωνιστικές. Απέναντι στη Μπίλεφελντ ήρθε, άλλωστε, και η μοναδική της νίκη έως τώρα. Αρκετά αδύναμη επιθετικά, έχει άλλωστε μαζί με την Καρλσρούη τη 2η χειρότερη επίθεση της κατηγορίας με 7 γκολ.  Μεταμορφώνται προς το χειρότερο εκτός έδρας, όπου στα 3 από τα 4 τελευταία παιχνίδια της δεν κατάφερε ούτε να σκοράρει. Την περασμένη αγωνιστική ο Λίνεν προσπάθησε να συσπειρώσει τους παίκτες του ώστε να βγάλουν αντίδραση απέναντι στην Άουε, αλλά η Σαν Πάουλι γνώρισε και πάλι την ήττα με 1-2.

Εκτίμηση: Έχει αρκετά προβλήματα η φιλοξενούμενη να λύσει, αυξάνεται η γκρίνια των οπαδών και η πίεση προς τον Λίνεν, την ίδια στιγμή που η Σαντχάουσεν παρουσιάζει μια σταθερότητα και είναι δυνατή στην έδρα της. Επιλογή ο άσσος στο πολύ καλό 2.35 του Stoiximan.