HOT MATCH: Εϊμπάρ – Ρεάλ Μαδρίτης

Άλλη μια πολύ επικίνδυνη έξοδος για την Ρεάλ η οποία έχει βαλθεί τις τελευταίες αγωνιστικές να δώσει νέο ενδιαφέρον στο πρωτάθλημα χάνοντας βαθμούς, και βάζοντας στο παιχνίδι της διεκδίκησης πλέον την Μπαρτσελόνα αλλά και την φορμαρισμένη Σεβίλλη.

Η Εϊμπάρ κάνει εξαιρετικές εμφανίσεις τελευταία έχοντας ρεκόρ 4-2-1 στα επτά τελευταία επίσημα ματς χάνοντας μόνο στην Σεβίλλη παίζοντας όμως πολύ καλό ποδόσφαιρο. Έχει πλέον την 5η καλύτερη επίθεση της Primera Division πάνω από Σοσιεδάδ και Βιγιαρεάλ (!), ενώ ειδικά στην έδρα της “δεν χαρίζει κάστανα” έχοντας εξαιρετική συγκομιδή (8-2-3). Η ισοφάριση στο 93ο λεπτό στο Σαν Σεμπαστιάν στο τοπικό ντέρμπι με την Σοσιεδάδ τους κρατά κοντά ακόμα και στην τετράδα, στόχος που φυσικά δεν έχουν καν στο μυαλό τους. Παρ’ όλα αυτά δείχνουν ότι μπορούν να κατακτήσουν την 6η ή την 7η θέση η οποία λογικά θα δώσει έξοδο στο Europa League.

Η Ρεάλ ξαφνικά “κάνει νερά”, και μετά την ήττα στην Βαλένθια και την ανατροπή δια πυρός και σιδήρου του 2-0 της Βιγιαρεάλ υπέπεσε σε νέα γκέλα μεσοβδόμαδα, όταν παρα λίγο να ηττηθεί στο Μπερναμπέου από την Λας Πάλμας. Τα γκολ του Ρονάλντο στο 86′ και στο 89′ έσωσαν τους Μαδριλένους από την πρώτη τους φετινή εντός έδρας ήττα, όμως πλέον τους καθιστούν δεύτερους στην βαθμολογία, έστω και με ένα ματς λιγότερο. Τα αμυντικά κενά της Ρεάλ είναι εμφανή, όχι μόνο λόγω των έξι γκολ που δέχεται τις τρείς τελευταίες αγωνιστικές, αλλά και για τα 14/15 εκτός έδρας ματς όπου δέχεται γκολ (!).

Cash – out στον Stoiximan! Παίξε νόμιμα!

Εκτίμηση: Δύσκολα αναμένεται να κρατήσει το μηδέν η Ρεάλ απέναντι στην ενθουσιώδη Εϊμπάρ, η οποία αναμένεται ακόμα και να την απειλήσει με νέα απώλεια βαθμών. Το GG&over2.5 στο 1,93 είναι μια λογική επιλογή, ενώ με περισσότερο ρίσκο κοιτάμε το 1Χ/1Χ (ημίχρονο/τελικό) σε απόδοση 2,60.
Διαφορετική γνώμη έχει ο Trustworthy ο οποίος βρίσκει αξία στο διπλό της Ρεάλ στο 1.60 της Interwetten!