Ξεσπάει η Ολλανδία

Wesley Sneijder (L) of the Netherlands celebrates with his teammates Memphis Depay and Klaas-Jan Huntelaar (R) after scoring a goal against Mexico during their 2014 World Cup round of 16 game at the Castelao arena in Fortaleza June 29, 2014. REUTERS/Marcelo Del Pozo (BRAZIL - Tags: SOCCER SPORT WORLD CUP) ORG XMIT: STN132Καλημέρα!

Εχθές δεν πρόλαβα να ανεβάσω κείμενο αλλά ανέβηκε ενημέρωση στο skroll μενού στο πάνω μέρος του site. H Ιντεπεντιέντε κατάφερε τελικά με πέναλτι στο 87′ να πάρει τη νίκη επί της Κοριτίμπα και να κάνει ένα μεγάλο βήμα για την παραμονή της στην κατηγορία.
Η Βραζιλία ήταν καταιγιστική στο 1ο ημίχρονο απέναντι στην Βολιβία και σκόραρε 4 τέρματα. Στο 2ο ημίχρονο κατέβασε στροφές και το τελικό σκορ έγραψε 5-0 και έτσι χάθηκε το ποντάρισμα στα σκορ 2-0, 3-0, 4-0.
Η ανώτερη Ισπανία έβαλε δύσκολα στην Ιταλία η οποία κατάφερε να πάρει την ισοπαλία στο τέλος της αναμέτρησης με πέναλτι και έτσι το under 2.5 επιβεβαιώθηκε.

Σήμερα το βλέμμα μου θα είναι στην Ολλανδία. Στο 1ο της παιχνίδι για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1 στην έδρα της Σουηδίας και θα έλεγα ότι το σκορ την αδικεί. Σήμερα απαιτείται να πάρει τη νίκη για να μην επιστρέψει η γκρίνια στις τάξεις της ομάδας.
Η Λευκορωσία με μαζική άμυνα κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας στην έδρα της Γαλλίας. Το ίδιο αναμένω και σήμερα και για αυτόν τον λόγο περιμένω την Ολλανδία να μπει πολύ δυνατά στην αναμέτρηση, να σκοράρει γρήγορα και να απελευθερωθεί ψυχολογικά. Επιλογή μου είναι τόσο η νίκη της, όσο και η νίκης της από το πρώτο ημίχρονο σε απόδοση 1.75 στην Betrebels.

Η Εθνική μας ομάδα αντιμετωπίζει σήμερα την αντίστοιχη Εθνική της Κύπρου. Η Ελλάδα ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις της και πέρασε άνετα από την έδρα του Γιβραλτάρ με 4-1. Φυσικά το παιχνίδι δεν χρίζει ιδιαίτερης μνείας μιας και η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων είναι τεράστια. Η Κύπρος δεν κατάφερε να αντισταθεί στην ανωτερότητα των Βέλγων και έτσι έχασε με 3-0 εντός έδρας. Το πάλεψε το παιχνίδι μέχρι το 61′ όπου και δέχθηκε το πρώτο γκολ. Μετά η ομάδα κατέρρευσε και δέχθηκε άλλα 2 γκολ. Εκτός από τον άσσο που έχει το προβάδισμα, καλή επιλογή είναι το συνδυαστικό άσσος και under 3.5 σε απόδοση 1.95 στον Stoiximan.

Δείτε αναλυτικά το παιχνίδι μου εδώ! Καλή μας επιτυχία!